Купити маніпулятор в Україні, основні аспекти вибору маніпулятора | UA Вестник - онлайн-журнал новостей со всего мира

Купити маніпулятор в Україні, основні аспекти вибору маніпулятора

Багато компаній, які займаються різними вантажоперевезеннями, вже давно прийшли до висновку, що краще використовувати на своїх автомобілях крани-маніпулятори. Це пов’язано з тим, що даний вид вантажопідйомного обладнання досить компактний і займає небагато місця на шасі, що дає можливість встановити також бортову платформу або інший вид кузовного обладнання, що було неможливо зі старими версіями кранів. Раніше для виконання робіт, пов’язаних з вантажоперевезеннями доводилося використовувати два автомобіля, один з краном, другий з платформою для перевезення вантажів, з появою крано-маніпуляторних установок (КМУ) дана процедура стала на порядок дешевше і зручніше.

f295a-1


Другим великим плюсом є зручність управління маніпулятором, тепер немає необхідності оператору залазити в кабіну і звідти керувати процесом. В КМУ передбачено управління з землі за допомогою важелів, які розташовуються по обидва боки установки, також більшість виробників передбачають установку дистанційного керування або керування за допомогою мобільних пристроїв. Якщо ви вирішили купити маніпулятор в Україні і встановити його на своє шасі, то необхідно врахувати ряд факторів:

— куди буде встановлюватися маніпулятор;

— основні характеристики КМУ;

— оптимальні параметри шасі;

— сфера застосування, комплектуючі та необхідне додаткове обладнання.

Монтаж маніпулятора.

Є чотири основні варіанти установки маніпулятора на шасі:

— на задньому звисі рами вантажівки (за кузовом);

— за кабіною (перед кузовом);

— на тягачі (посередині платформи), даний варіант виключає можливість установки кузовного обладнання;

— на напівпричепі (можливо використовувати з різними автомобілями).

Вид монтажу кожен замовник вибирає для себе самостійно, в залежності від завдань і шасі, найпоширенішими і практичними є за кабіною, на задньому звисі рами і на напівпричепі.

Головні характеристики маніпуляторів.

В даний момент у нас в країні існує великий вибір даного вантажопідйомного обладнання, всі вони мають свої плюси і мінуси, відмінності і схожість, але є кілька основних параметрів, які треба враховувати, якщо ви збираєтеся купити кран-маніпулятор: вантажний момент, виліт стріли, вантажопідйомність на максимальному і мінімальному вильотах стріли і системи безпеки.

Вантажний момент вважається одним з основних параметрів, на які звертають увагу при виборі, даний показник вираховується за допомогою твори вантажопідйомності на максимальний виліт стріли.

Другим не менш важливим фактором вибору є виліт стріли, тут треба спиратися на параметри вашого автомобіля (довжина платформи), а також сферу діяльності і місць, де будуть проводитися вантажопідйомні роботи. Якщо довжина платформи вантажівки становить 6 метрів, то необхідно підбирати маніпулятор 7-9 метрів для того, щоб була можливість розподіляти вантажі по всій довжині. Якщо маніпулятор використовуватимуть в місцях, де обмежений під’їзд вантажівки в щільну до об’єкта, то варто задуматися над покупкою КМУ з вильотом стріли на порядок більше.

Третім фактором вибору є вантажопідйомність на різних вильотах стріли. Логічно, що максимальна вантажопідйомність досягається при мінімальному вильоті стріли, а при повному вильоті стріли вантажопідйомність буде мінімальна. В даному випадку немає особливих принципів, на які варто спиратися, необхідно просто врахувати максимальну масу вантажу, що піднімається маніпулятором.

Останнім чинником є ​​системи безпеки, які не дозволяють перевантажувати установку на різному вильоті, що може привести поломки маніпулятора або перекидання шасі. Кожен виробник використовує свої системи безпеки, для покупця головне ознайомитися з результатами перевірки даних систем і відповідності всім стандартам якості і безпеки, всі ці параметри можна уточнити у продавців даного обладнання.

Оптимальні параметри шасі.

Вище ми розглянули основні параметри вибору маніпулятора в залежності від шасі. Давайте розглянемо варіант, в якому ви визначилися з основними параметрами і завданнями, але вам необхідно підібрати новий автомобіль для монтажу на нього КМУ. При виборі шасі варто врахувати один основний фактор — максимальна вантажність автомобіля. Тобто, для того, щоб не переплачувати зайвих грошей коштує обчислити суму маси платформи, маси маніпулятора і маси вантажів, що перевозяться, додати кілька сотень кілограм (для зазору). Дана сума покаже який вантажності необхідно вибирати автомобіль.

Сфера використання.

Крани-маніпулятори мають великий вибір додаткових комплектуючих і навісного обладнання, які полегшують роботу з ними. Вибір даних надбудов залежить від сфери застосування крана і завдань. Навісне обладнання робить такі установки незамінними в різних сферах бізнесу. Виробники в наш час передбачають, що маніпулятор може бути використаний для вирішення різних завдань, тому надають на вибір різні навіси: бури, різні захоплення, грейфери, люльки, щелепи, підхоплення і т.д.

Також є багато варіантов апгрейда КМУ такі, як: дистанційне керування за допомогою пульта або мобільних пристроїв, екрани, на яких відображаються параметри роботи, установка додаткової лебідки і т.д. Більшість комплектуючих йдуть, як додаткова опція і незначно, але збільшують вартість, тому перед покупкою варто визначитися з доцільністю і необхідністю покупки тих чи інших додаткових комплектуючих.

Багато виробників на своїх ресурсах надають універсальний калькулятор підбору крана-маніпулятора в залежності від декількох основних параметрів, даний варіант значно полегшує вибір установки і видає відразу всі моделі, які відповідають вашим параметрам, покупцеві залишається тільки визначитися яка модель відповідає його бюджету.

Адміністрація ресурсу висловлює подяку за надання інформації та допомогу в написанні статті ресурсу fassi.com.ua, що спеціалізується на продажу та монтажу кранів-маніпуляторів Fassi в Україні.Вам понравиться