Які зміни клімату нас чекають? | UA Вестник - онлайн-журнал новостей со всего мира

Які зміни клімату нас чекають?

Які зміни клімату нас чекаютьКлімат зазвичай визначається як «середній режим погоди» на місцевості. Він включає в себе модель температури, опадів (дощ або сніг), вологість, вітер і сезони. Кліматичні умови відіграють фундаментальну роль у формуванні природних екосистем, а також в економіці і культурі людини, що залежать від них. Від клімату ми звикли очікувати те, що ми вже знаємо про нього на протязі тисячоліть, але на сьогоднішній день минуле вже не є надійним провісником майбутнього. Наш клімат швидко змінюється залишаючи за собою руйнівні наслідки. Саме цікаве, що ці зміни клімату прогресують швидше, ніж ті що спостерігались протягом останніх 2000 років.


Згідно зі звітом, підвищення рівня  вуглекислого газу і інших, утримуючих тепло, газів в атмосфері прогріває Землю і викликає серйозні політичні наслідки; сюди можна віднести підйом рівня моря; танення льоду та снігу; більш екстремальні теплові явища, пожежі і посухи; і більш екстремальні шторми, дощі і повені. Вчені прогнозують, що ці тенденції триватимуть і в деяких випадках можуть прискоритись, що створить значну загрозу для здоров’я людини, наших лісів, сільського господарства, запасів прісної води, берегових ліній і інших природних ресурсів, які є життєво важливими для економіки, навколишнього середовища, і якості нашого життя.

Так як багато систем пов’язані з кліматом, зміни клімату можуть вплинути на багато подій, що пов’язані з цими аспектами, зокрема на життєдіяльність людей, рослинний і тваринний світ, виробництво продуктів харчування, доступність та використання водних ресурсів, а також створить ризики для здоров’я. Наприклад, зміни в період дощів або зміни температури можуть вплинути на період цвітіння рослин і період збору урожаю, а також на активність комах і процес запилення. Це може вплинути на історично синхронізоване запилення культур, створити проблеми з харчуванням у мігруючих птахів, повпливати на нерест риб, зменшити запаси води для пиття і зрошення, погіршити санітарний стан лісів, та багато іншого.

Деякі короткострокові коливання клімату є нормальним, але більш довгострокові тенденції в даний час вказують на зміни клімату.

Нашій державі і суспільству в усьому світі необхідно зменшувати кількість викидів парникових газів, що виникають у наслідок життєдіяльності людини, щоб попередити наслідки зміни клімату і знизити ризик таких змін, що вже залишаться за межами здатності реагування і адаптувавання під них. Наприклад, штат Вашингтон вже вирішує цю проблему і ухвалив політику, спрямовану на скорочення споживання енергії, знизив таким чином кількість викидів парникових газів, а також перейшовши на чисту економію енергії. Деякі зміни в кліматі — і вплив на наш стан — неминучі, навіть якщо ми зможемо позбутись викидів парникових газів сьогодні. Але ми можемо прийняти більше заходів по скороченню прогресивно наростаючих впливів.Вам понравиться